Baner

Internetowe pomoce edukacyjne na obszarze UK - w czym wybierać?

Minęło już trochę czasu, od kiedy wyjechaliśmy z Polski. Niektórzy z nas zrobili to wcześniej. Ich dzieci urodziły się więc w Wielkiej Brytanii. Z kolei inni mając już swoje rodziny... Jeśli jednak chcemy wychować mądre i wyedukowane dzieci, musimy im zapewnić to samo, do czego mają dostęp młodzi Anglicy. Dlatego też pomoce edukacyjne (w języku polskim), są im szczególnie potrzebne.


Internet a polskie pomoce edukacyjne


Znalezienie tradycyjnych "papierowych" pomocy edukacyjnych w języku polskim i to na terenie Wielkiej Brytanii, to prawdziwy wyczyn. Owszem, mamy tu polskie księgarnie, jednak nie wszystkie oferują profesjonalne materiały dydaktyczne w naszym języku. Zwłaszcza, że muszą one dopasować się do dość skomplikowanego modelu nauczania w UK. Dlatego o wiele lepszym pomysłem, jest szukanie takich pomocy edukacyjnych w sieci. Oto przykłady niektórych projektów, które mogą nam to zaoferować.


1. Wolne Lektury - to portal internetowy, na którym znajdziemy polskie lektury w wersji online. Co ciekawe, dostęp do nich nie jest odpłatny!


2. Historia Dla Dzieci - to kolejny portal internetowy, który jednak w głównej mierze skupia się na potrzebach edukacyjnych najmłodszych. Znajdziemy tu mnóstwo ciekawych pomocy w formie zdjęć i filmów.


3. Polska.pl - to kolejna witryna, która oferuje nam dostęp do szerokiej bazy informacji na temat naszego kraju, naszej kultury itd.


4. Studia o Polsce - to poważna i profesjonalna platforma naukowa dla wszystkich, którzy chcą głębiej wejść w kulturę naszego państwa.
Tags: